close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات پاپ آپ
loading...
YourAds Here YourAds Here

خرید کهنه شور

بازدید : 18
شنبه 22 شهريور 1399 زمان : 22:58

کهنه شور کودک و آموزش استفاده از لباسشویی کودکان به نوجوانان بزرگتر

کهنه شور کودک و آموزش استفاده از لباسشویی کودکان به نوجوانان بزرگتر عنوان این مقاله مینی واش سنتر است که پس از کهنه شور لباسشویی و نیز کهنه شور چیست از سلسله مقاله های مرتبط با مینی واش یا همان کهنه شور و مقالات بهداشت و نظافت ارائه گردید. امیدواریم از این مقالات استفاده های لازم را ببرید.

از این که با ما همراهید سپاس گزاریم.

Mary Marlowe Leverette

Mary Marlowe Leverette

نوشته شده توسط مری مارلو لورت (Mary Marlowe Leverette 2018) به روز شده 01/31/2020 و ترجمه شده در تاریخ 3/2/2020 توسط تیم حرفه ای مینی واش سنتر

لباسشویی یک ابزار مهم زندگی برای همه است! بنابراین خوب است که بچه ها استفاده از آن را در اسرع وقت بیاموزند. اولین زمان شروع استفاده از این وسیله زمانی است که بچه های شما کودک نوپا هستند؛ زیرا در آن سن آنها می خواهند همه کارهایی را انجام دهند که بزرگسالان انجام می دهند. مطمئناً ، آنها همه اشتباهات را تکرار خواهند کرد تا بهترین کارهارا مطابق رفتار والدین خود تجربه کرده باشند.

اما شما نیز خوب میدانید که اگر مهارت های زندگی (و بالاخص استفاده از ابزار مهم آن) را به آنها آموزش دهید، آنها برای همیشه از آن ابزار استفاده می کنند و برای خودتان (و کارهای روزمره زندگی) کمک کوچکی خواهند بود.

کهنه شور کودک - آموزش استفاده از مینی واش به نوجوانان

کهنه شور کودک – آموزش استفاده از مینی واش به نوجوانان

اولین راهکار) کودکان نو پا مهارت های لباسشویی را با بازی می آموزند

برای یک کودک بسیار خردسال، کارهای خانگی جذاب است. آن دسته بزرگ لباسشویی انواع امکانات برای تفریح را در خود جای داده است. این زمان مناسب برای صحبت با کودک است که چرا ما به لباس احتیاج داریم و چرا آنها نیاز به شستشو دارند.

درگیر شدن کودک در سن جوانی، شرایطی را ایجاد می کند که همه ما والدین امیدواریم وقتی مهارت های لباسشویی را برای خود یا خانواده به عهده بگیرد، به ادامه این فرایند ادامه دهد. مثل همیشه، ایمن کردن کودک کوچک در اتاق رختشویی و دور از ماشین و محصولات لباسشویی برای ما والدین یک امر ضروری است.

وقتی مشغول لباسشویی هستید، از لباس هایی برای انجام بازیهایی استفاده کنید:

 • تطبیق رنگ ها (عالی برای جفت کردن جوراب!)
 • اشکال شناسایی و تطبیق
 • با احتساب
 • مهارت های تاشو – با دستمال و وسایل ریز و درشتی که به راحتی جمع می شوند، شروع کنید

کهنه شور کودک - آموزش استفاده از مینی واش به نوجوانان

کهنه شور کودک – آموزش استفاده از مینی واش به نوجوانان

چگونگی اعطای درجه آموزشی مدرسه بچه ها برای کمک با لباسشوئی

هرچه کودکان بزرگتر می شوند، توجه آنها به رفتارهایی بر اساس شعار “دقیقاً مثل مادر و پدر” کمتر می شود. کارهای دیگری وجود دارد که آنها ترجیح می دهند از آن امور بجای کمک به لباسشویی انجام دهند. با این حال شما می توانید با توضیح روند کار لباسشویی و اجرای آن توضیح و روند تا حد امکان کار لباسشویی را (در ذهن آنها) ساده کنید:

 • برای خوانندگان مدارس ابتدایی چند کتاب با مضمون لباس های شسته شده امتحان کنید یا حتی می توانید بعضی از معماهای و شوخی های لباس های شسته شده را امتحان کنید تا به جلب نظر جالب تر (آنها نسبت به این کار) برسید!
 • سبد های لباسشویی یا مانع در هر اتاق خواب و حمام قرار دهید. مانع های تقسیم شده برای بازی مرتب سازی رنگ ها و سفیدها مفید هستند.
 • به هر یک از اعضای خانواده یک کیسه برای جوراب بدهید. کیسه ها را می توان داخل ماشین لباس شویی کودک و خشک کن ریخت و از آب رفتن جوراب ها جلوگیری کرد.

کهنه شور کودک - آموزش استفاده از مینی واش به نوجوانان

کهنه شور کودک – آموزش استفاده از مینی واش به نوجوانان

 • به کودکان نشان دهید که چطور لباس را آویزان کنند و میله های کمد را کم کم نصب کنند تا بچه ها بتوانند به آنها برسند.
 • زیر شلواری کمد برچسب را با کلمات یا تصاویر بچسبانید تا بچه ها بتوانند لباس را کنار بگذارند.
 • تفاوت بین لباس های کثیف و لباس هایی که پوشیده شده اند اما دوباره پوشیدنی را توضیح دهید.
 • گیره های لباس را به طرف هر مانع بکشید. به اعضای خانواده آموزش دهید که از آنها برای علامت گذاری به لکه ها استفاده کنند .
 • از هر یک از اعضای خانواده بخواهید که مسئول بازگشت لباس های تمیز به اتاق خواب یا محل نگهداری خود باشند.

آموزش کودکان به کار لباسشویی

همه ما خوب می دانیم که توانایی فرزند ما در پیروی از دستورالعمل ها و تجهیزات لازم برای انجام لباس های شسته شده وجود دارد! من در حدود ده سالگی شروع به کار لباسشویی برای کل خانواده کردم! من برخی اشتباهات را از جمله انداختن ژاکت پشمی مادرم به یک ماشین لباس شویی کودک را تجربه کردم. ثمره این تجربه این بود که ژاکت مادرم خیلی کوچک شد و من یک درس خیلی سخت یاد گرفتم!

هنگامی که احساس می کنید فرزند شما آماده است ، از این مراحل اساسی برای آموزش پیش از نوجوان یا نوجوان خود ، نحوه انجام لباس های شسته شده استفاده کنید.

لطفا ادامه 9 راهکار را در ادامه این مقاله دنبال نمایید

کهنه شور کودک

بازدید : 4
شنبه 22 شهريور 1399 زمان : 22:57

مینی واش اتوماتیک

مینی واش اتوماتیک موضوع این مقاله است. که پس از کهنه شور لباسشویی و نیز کهنه شور چیست از سلسله مقاله های مرتبط با مینی واش یا همان کهنه شور و مقالات بهداشت و نظافت ارائه گردید. امیدواریم از این مقالات استفاده های لازم را ببرید.

علاقمندان به دستگاه مینی واش می توانند از بخش فروشگاه ما جهت خرید این محصول استفاده نمایند.

در ابتدا لازم میدانم یک تعریف مختصر در مورد مینی واش داشته باشیم

مینی واش چیست؟

مینی واش ها (یا همان کهنه شور) یکی از انواع ماشین های لباسشویی هستند در ابعاد کوچکتر که عموماً برای استفاده های مرتبط با کودکان و یا تکه پارچه های کوچکتر استفاده میشود. این اندکی تفاوت نسبت به ماشین های لباس شویی بزرگتر باعث استفاده از این نام (مینی واش) برای این وسیله می باشد.

تفاوت مینی واش با ماشین لباسشویی

 1. از نظر ظرفیت: ظرفیت مینی واش ها حداکثر 3.5 کیلو گرم می باشد
 2. از نظر کارایی: برای شستن لباس های با جنس ظریف و لطیف و بیشتر برای لباس های نوزادان به کار می رود.

شباهت مینی واش با ماشین لباسشویی

 • شستشو، آبکشی و خشک کن
 • مجهز به شیر برقی مخصوص آبگیری اتوماتیک می باشند
 • مجهز به دیگ استیل ضد زنگ می باشند

مهم ترین کاربرد مینی واش ها

مهم ترین کاربرد مینی واش ها در شستشوی لباس های نوزاد ها هستند. بدن نوزادان بسیار حساس و ظریف می باشد و نباید لباس های آن ها را در کنار سایر لباس ها و با ماشین لباسشویی معمولی شست.

بنابراین اگر شما در خانه نوزاد دارید و دغدغه شستن لباس دلبندتان را دارید پیشنهاد ما به شما خرید مینی واش دو قلو می باشد.

در زیر چند نمونه مینی واش دو قلو برای کمک به خرید شما اشاره می کنیم.

انواع مینی واش

 • مینی واش فریدولین

فریدولین به عنوان یکی از پیشگامان تولید لوازم خانگی درایران است و ویژگی های این مینی واش:

 • تمام اتوماتیک و دیجیتال
 • ظرفیت شستشو 3.5 کیلو گرم
 • بدنه پلاستیکی و ضد آب
 • ابعاد طول 76، عرض 46 و ارتفاع 45 سانتی متر

 • آاگ AEG

آاگ سازنده کشور چین است و ویژگی های این مینی واش:

 • ظرفیت شستشو : 4 کیلوگرم (البسه خشک)
 • ارتفاع: 79 سانتی مترعرض:41 سانتی متر عمق: 45 سانتی متر
 • تمام اتوماتیک : آبکشی و خشک کن کاملاً خودکار

مینی واش آ.ا.گ

مینی واش آ.ا.گ اتوماتیک

 • ریکاست

کره جنوبی سازنده تمام قطعات مینی واش تمام اتوماتیک ریکاست و ویژگی های این مینی واش:

 • ظرفیت شستشو : 4 کیلوگرم (البسه خشک)
 • دیگ فلزی همراه با سیستم پرزگیر
 • تمام اتوماتیک : آبکشی و خشک کن کاملاً خودکار
 • ارتفاع: 79 سانتی متر، عرض:41 سانتی متر، عمق: 45 سانتی متر

مینی واش اتوماتیک

بازدید : 0
شنبه 22 شهريور 1399 زمان : 22:56

ماشین دو قلو و استفاده از خشک کن

کهنه شور دوقلو و نحوه استفاده صحیح از خشک کن لباس عنوان این مقاله است. امیدواریم پیش از این مقاله، مطالب مرتبط با این موضوع تحت عنوان مینی واش – کهنه شور و کهنه شور چیست را مطالعه فرموده باشید. از این که با ما همراید خرسندیم.

Mary Marlowe Leverette

Mary Marlowe

این مقاله در تاریخ 08/06/2019 نوشته شده توسط مری مارلو لورت (Mary Marlowe Leverette) و ترجمه شده توسط تیم حرفه ای مینی واش سنتر است.

لطفا جهت تهیه کهنه شور دوقلو از بخش فروشگاه ما استفاده کنید.

خشک کن لباس خودکار در کهنه شور دوقلو یک امکانات خاص است؛ یک ضرورت در بسیاری از خانه ها که در کنار ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده و بسیاری از امکانات را برای شما به ارمغان آورده است.

بعضی از محله ها اجازه نمی دهند لباس شما در فضای باز (جهت خشک شدن) پهن شود، خشک کردن وسایل بزرگی مانند کاپشن یا ملافه، تقریباً غیر ممکن است. نظر شما چیست؟

کهنه شور دو قلو

کهنه شور دو قلو و نحوه استفاده صحیح از خشک کن لباس

بهترین کیفیت لباس ها را از خشک کن خود بخواهید

تقریباً همه ما فکر می کنیم که می دانیم چگونه از خشک کن لباس کهنه شور دوقلو استفاده کنیم؛ دستگیره را بپیچانید و یک دکمه را فشار دهید. استفاده موثر از یک خشک کن کمی بیشتر طول می کشد! چند دقیقه وقت بگذارید تا بدانید که خشک کن شما چه کاری می تواند انجام دهد و سطح و تنظیمات مختلف گرمای آن چیست.

بسته به پارچه هایی که خشک می شوند سطح گرمای کهنه شور دوقلو متفاوت است. همه چیز را نباید روی حرارت داغ (بخاری یا نور خورشید مستقیم) خشک کرد. به نظر می رسد که خشک کن سریعترین و بهترین راه است، اما گرمای بیش از حد زیاد (حاصل از هر راه بجز خشک کن) باعث کوچک شدن و صدمه زدن به لباس در اثر استفاده بیش از حد از لباس می شود.

هرگز خشک کن کهنه شور دوقلو را بصورت لبریز با البسه خود بارگیری نکنید. برای خشک کردن کارآمد و جلوگیری از ایجاد چین و چروک، لباس به اتاق نیاز دارد تا آزادانه بریزد.

همانطور که لباس را از خشک کن کهنه شور دوقلو بیرون می آورید، هر قطعه را تکان دهید تا در هم پیچیده نشود. اگر لباس هایی که وزن های مختلفی دارند با هم شسته شده اند (مانند حوله های پنبه ای سنگین و لباس خواب سبک) آنها را در مراحل جداگانه خشک کنید.

اگر لباسهای هر نوع پارچه را پاک کنید، در حالی که هنوز کمی مرطوب هستند، چین و چروک و نیاز به اتو کشی را کاهش می دهید. البسه را آویزان کنید، با دستان خود آنها را صاف کنید و بگذارید خشک شوند.

کهنه شور دو قلو و نحوه استفاده صحیح از خشک کن لباس

کهنه شور دوقلو

بازدید : 9
شنبه 22 شهريور 1399 زمان : 22:55

کهنه شوی رومیزی

کهنه شوی رومیزی و نحوه استفاده از 21 محصول مختلف لباسشویی – این مقاله پس از مقالات کهنه شور دوقلو و نحوه استفاده صحیح از خشک کن لباس ارائه شد و امیدواریم پیش از این مقاله، مطالب مرتبط با این موضوع تحت عنوان مینی واش – کهنه شور و کهنه شور چیست را مطالعه فرموده باشید. از این که با ما همراید خرسندیم.

Mary Marlowe Leverette

Mary Marlowe

این مقاله در تاریخ 08/06/2019 نوشته شده توسط مری مارلو لورت (Mary Marlowe Leverette) و ترجمه شده توسط تیم حرفه ای مینی واش سنتر است.

وقتی در راهرو مخصوص خرید فروشگاه های عرضه کننده محصولات رختشویی پایین می روید، صدها محصول مختلف وجود دارد. تک تک افراد سعی در جلب توجه شما دارند و باعث می شوند باور کنید که داشتن لباس های شسته شده برای شما ضروری است. اما واقعاً هر محصول چه کاری انجام می دهد؟ آیا به همه آنها احتیاج دارید؟

به چه محصولات رختشویی نیاز دارم؟

فقط با شش محصول مختلف، می توانید انواع مشکلات لباسشویی را برطرف کنید:

مواد شوینده سنگین:

برای پاک کردن لکه ها و خاک سنگین از مواد شوینده مایع با آنزیم های کافی استفاده کنید. می توان از آن به عنوان یک پاک کننده لکه برای پیش نمایش تقریباً همه لکه ها استفاده کرد. بهترین گزینه مواد شوینده عاری از عطرها و رنگهایی است که می تواند پوست حساس را تحریک کند، خصوصاً اگر فرزندان خردسال دارید.

مواد شوینده ملایم:

از مواد شوینده ملایم می توان برای پارچه های ظریف و برای شستن دست های پشمی دست استفاده کرد.

اکسیژن سفید کننده:

سفید کننده اکسیژن از بین بردن لکه های عالی است و همچنین پارچه ها را سفیدتر و روشن تر می کند. استفاده از آن بر روی تمام پارچه ها به جز پشم، ابریشم و چرم بی خطر است و می توان از پارچه های سفید و رنگی استفاده کرد.

کلر سفید کننده یا ضد عفونی کننده بر پایه کاج:

برای برخی از لباس های شسته شده با باکتری ها یک ملافه تخت بیمار، لباسشویی پا یک ضد عفونی کننده لازم است. سفید کننده کلر برای پارچه های سفید، پنبه ای عالی است اما سایر محصولات ضد عفونی کننده را می توان برای انواع پارچه ها و اقلام رنگی استفاده کرد.

جوش شیرین:

جوش شیرین به کنترل بوی نامطبوع کمک می کند.

سرکه مقطر سفید:

اضافه شده به چرخه شستشو، سرکه مقطر سفید باعث می شود لباس ها به لمس نرم شوند.

یک اتاق رختشویی مجهز، چند محصول دیگر نیز دارد که بتواند انواع خاصی از پارچه ها را بر عهده داشته باشد و لکه ها را برای رفع لک ها سخت کنید:

حلال تمیز کردن خشک:

برای درمان لکه های کوچک روی خشک تمیز نگه دارید، فقط پوشاک می توانند در هزینه و صرفه جویی در سفر کنند.

حذف زنگ زدگی:

حذف لک ها دشوار است و معمولاً به محصولی با فرمول خاص احتیاج دارید.

هیدروژن پراکسید:

حذف کننده لکه های عالی برای لباس های سفید و در از بین بردن لکه های زرد زیر بغل فوق العاده خوب عمل می کند.

بوراکس:

اگر در پوشک بچه دارید ، بوراکس با تقویت قدرت تمیز کردن مواد شوینده خود ، به کنترل بو و بلند کردن لکه ها کمک می کند.

کهنه شوی رومیزی

کهنه شوی رومیزی

ترکیب رنگ:

با افزودن یک رنگدانه آبی، خنثی کننده رنگ زرد طبیعی که هنگام شستشوی مرتب رخ می دهد، سطح سفید کننده پارچه ها را بهبود می بخشد. چشم غیر مسلح مقدار تقریباً غیر قابل کشف آبی را مشاهده می کند و پارچه را سفیدتر می داند. محصولات ترکیبی تجاری بسیار غلیظ هستند و قبل از استفاده باید رقیق شوند تا از لکه گیری دائمی و لکه برداری جلوگیری شود. جهت نتایج خوب باید مسیرهای عملکرد این لکه برها را با دقت دنبال کرد.

Borax:

Borax یک ماده معدنی طبیعی است که از سدیم، بور، اکسیژن و آب تشکیل شده است و هیچ دود سمی ندارد و برای محیط زیست بی خطر است. از این ماده به عنوان ماده ای در مواد شوینده خانگی، مواد تقویت کننده مواد شوینده، ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده استفاده می شود.

سفید کننده کلر:

سفید کننده کلر لباسشویی یک محلول 5.25٪ از هیپوکلریت سدیم است. این ماده به عنوان ضد عفونی کننده باکتری ها و ویروس ها عمل می کند و به طور کلی پنبه و پارچه های طبیعی و کتان را سفید می کند.

Remover Color:

نوعی از سفید کننده ها، پاک کننده های رنگ لباسشویی، ترکیبی از هیدروسولفیت سدیم و کربنات سدیم بی آب است. این می تواند سمی باشد و باید با دقت و فقط در صورت عدم موفقیت تمام روش های دیگر استفاده شود.

مواد شوینده:

مواد شوینده لباسشوئی به طور کلی به صورت مایع، پودر یا تک دوز موجود است. نکته اصلی انتخاب بهترین مواد شوینده برای نیازهای لباسشویی این است که به لیست مواد تشکیل دهنده مراجعه کرده و محصولی را پیدا کنید که نیازهای لباسشویی شما را برآورده کند.

تقویت کننده مواد شوینده:

بیشتر تقویت کننده ها حاوی سفید کننده اکسیژن، آنزیم ها و سورفاکتانت ها برای بهبود قدرت تمیز کردن شوینده های لباسشویی هستند. اگر از عملکرد تمیز کردن محصول فعلی خود راضی هستید، تقویت کننده لازم نیست. اگر بارهای لباسشویی به شدت خیس شود، آنها مفید هستند.

مواد ضد عفونی کننده:

وجود دارد چهار نوع از ضد عفونی کننده پارچه (روغن کاج، ضد عفونی کننده فنلی، مایع کلر (هیپوکلریت سدیم)، و ضد عفونی کننده چهارتایی) است که می تواند مورد استفاده برای حذف باکتری و قارچ از پارچه.

کهنه شوی رومیزی

کهنه شوی رومیزی

حلال تمیز کردن خشک:

همه پارچه ها نمی توانند آب را تحمل کنند و همه لکه ها به محصولات مبتنی بر آب پاسخ نمی دهند. حلال تمیز کردن خشک نوعی مایع مبتنی بر نفت است که در مایع ، اسپری و پودر موجود است.

ورق های خشک کن:

ورق های خشک کن پارچه ای از جنس مصنوعی یا سلولزی غیر بافته است که با روان کننده فعال شده در گرما درمان می شود و روکش آن را روی پارچه ها می گذارد تا باعث نرم شدن و کاهش استاتیک شود.

آنزیم پریزو:

پیشگیری از آنزیم لباسشویی یک روش از بین بردن لکه ها است که برای تجزیه لک های پروتئین مانند چمن، خون و فرمول کودک استفاده می شود، بنابراین می توان در طی چرخه منظم شستشو با کارایی بیشتری از بین رفت.

رنگ پارچه:

از رنگهای پارچه ای برای تقویت یا تغییر رنگ پارچه استفاده می شود. آنها را می توان به صورت پودر یا مایع ، مصنوعی یا از گیاهان تهیه کرد. استفاده از رنگهای پارچه ای با موفقیت نیاز به دانش در مورد فیبر پارچه و دستورالعمل های زیر با دقت دارد.

پارچه خوشبو کننده پارچه:

همچنین به عنوان پاک کننده بو شناخته می شود، خوشبو کننده های پارچه با به دام انداختن مولکول های بو و به حالت تعلیق درآوردن آنها از پارچه کار می کنند تا اینکه آنها را شستشو دهید. برخی از آنها فقط برای استفاده موضعی ساخته شده اند و برخی دیگر می توانند به چرخه شستشو اضافه شوند.

نرم کننده پارچه/نرم کننده پارچه:

بیشتر نرم کننده های نرم کننده پارچه و تهویه پارچه با گذاشتن روکش روغن کاری شده روی پارچه ها کار می کنند تا باعث شوند تا از لمس ما نرمتر شوند. ماده اصلی محصول اغلب یک سیلیکون است که به الیاف متصل می شود.

اکسیژن سفید کننده:

در فرمول های مایع و پودری فروخته شده، سفید کننده اکسیژن یا تمام پارچه حاوی پربورات سدیم، سدیم پرکربنات یا پراکسید هیدروژن است. هنگامی که این سفیدکننده برای شستشوی آب معرفی شده است، ماده شیمیایی اکسید می شود تا به از بین بردن خاک و مواد آلی کمک کند تا لکه ها و درخشندگی پارچه ها از بین برود. بسیار کندتر از سفید کننده کلر عمل می کند اما بسیار پارچه ای ملایم تر است.

حذف زنگ:

محصولات حذف زنگ تجاری به طور کلی حاوی اسید اگزالیک یا هیدروفلوئوریک هستند و برای از بین بردن زنگ زدگی روی پارچه ها فرموله شده اند.

کهنه شور یا مینی واش

کهنه شوی رومیزی

تقویت کننده رایحه:

در بسته های گلوله و پودری موجود است ، تقویت کننده های رایحه حاوی ماده حل کننده و عطر هستند. آنها هیچگونه خاصیت تمیز کنندگی و کنترل بو را ندارند ، بلکه عطر را به آب شستشو اضافه می کنند.

اندازه گیری:

اندازه لباسشویی یک محلول رزینی است که بدن را به پارچه اضافه می کند، مقاومت خاک را ایجاد می کند ، لکه های لکه را در شستشو سهولت می بخشد و اتو کردن را آسان تر می کند. این بطری در هر دو آئروسل و بطری اسپری ماشه موجود است.

از بین بردن لکه ها:

برای پیش آماده سازی لکه ها قبل از شستشو استفاده می شود، از بین می رود لکه ها به عنوان ذرات معلق در هوا، اسپری پمپ، میله، قلم و مایعات در دسترس هستند. بیشتر آنها با حلال ساخته می شوند و به ویژه در از بین بردن لکه های روغن از الیاف مصنوعی مانند پلی استر، اکریلیک و الفین به خوبی کار می کنند.

نشاسته:

از محصول طبیعی تولید شده از گیاهان، معمولاً ذرت، نشاسته برای پوشاندن الیاف پارچه طبیعی برای افزودن سختی و افزایش مقاومت به لکه استفاده می شود. نشاسته لباسشویی به صورت پودر، مایع و آئروسل موجود است.

شستشوی سودا:

شستشو سودا یا خاکستر سودا، یک ترکیب شیمیایی است که می تواند برای از بین بردن لکه های سرسخت از لباسشویی استفاده شود و یک ماده اساسی در بیشتر مواد شوینده خانگی است. جوش شیرین را نباید با جوش شیرین اشتباه گرفت، اگرچه این دو ترکیب با هم ارتباط نزدیکی دارند.

دستگاه تهویه آب/نرم کننده آب:

این اصطلاحات در برخی محصولات لباسشویی قابل تعویض است اما تفاوت در آن وجود دارد. تهویه آب اصطلاحی برای سیستم تجهیزات است که باعث تغییر کیفیت آب خانه شما می شود. نرم کننده آب محصولی است که سختی آب را یک دانه در هر گالن یا کمتر کاهش می دهد. نرم شدن آب به مواد شوینده اجازه می دهد تا در تمیز کردن لباس ها کار بهتری انجام دهند و روی الیاف لباس ملایم تر باشند.

کهنه شوی رومیزی

کهنه شوی رومیزی

کهنه شوی رومیزی

بازدید : 1
شنبه 22 شهريور 1399 زمان : 22:54

How to Start a Laundry Delivery Service

نحوه شروع یک سرویس تحویل لباسشویی – این مقاله پس از مقالات کهنه شور دوقلو و نحوه استفاده صحیح از خشک کن لباس ارائه شد و امیدواریم پیش از این مقاله، مطالب مرتبط با این موضوع تحت عنوان مینی واش – کهنه شور و کهنه شور چیست و مقاله های بهداشت و نظافت را مطالعه فرموده باشید. از این که با ما همراه هستید خرسندیم.

Mary Marlowe Leverette

Mary Marlowe

این مقاله در تاریخ 08/06/2019 نوشته شده توسط مری مارلو لورت (Mary Marlowe Leverette) و ترجمه شده توسط تیم حرفه ای مینی واش سنتر است.

وقتی بیشتر ما تصویری از شروع کار یک فروشگاه خدمات لباسشویی در ذهن خود نداریم؛ ایجاد یا توسعه لباسشویی سلف سرویس یا شروع کار لباسشویی و تمیز کردن خشک کردن، در آمد مناسبی از طریق سرمایه گذاری برای راه اندازی و بهره برداری در کنار مراقبت از پارچه و تخصص در مدیریت تجاری دارد.

اما راهی وجود دارد که یک کارآفرین لباسشویی باشید که نیازی به یک سرمایه گذاری عظیم ندارد و حتی می تواند به عنوان یک کار پاره وقت یا فشار جانبی انجام شود. این آسان تر از آنچه فکر می کنید است.

به نظر می رسد که داشتن کمی کمک در کارهای روزمره همواره از سوی مردم استقبال می شود. مناطق شهری مهمي كه خدمات تحويل لباسشويي فوق العاده خوب عمل مي كند دانشگاه هاي دارای خوابگاه، مجتمع هاي بزرگ اداري و مناطق پرجمعیت هستند.

معیارهای پروژه راه اندازی یک استارت آپ خشک شویی

زمان کار: متفاوت است

زمان کل: متفاوت است

سطح مهارت مورد نیاز: متوسط

نیازمندی های یک پروژه استارت آپ خشک شویی

تدارکات

 • مهارت های سازمانی
 • تبلیغات و ایده های بازاریابی
 • مهارت ها و نرم افزار حسابداری
 • بیمه مسئولیت
 • زمان بندی برنامه ریزی شده برای پاسخگویی به نیازهای مشتری

ابزارها

 • وسیله نقلیه قابل اعتماد یا سایر روشهای حمل و نقل (مانند قرارداد با اسنپ یا الو پیک)
 • دستورالعمل ها

1. ایجاد یک منطقه خدمات

با تعیین منطقه خدمات خود شروع کنید. تکالیف خود را روشن کنید و به دنبال مناطقی در داخل شهر خود باشید که بیشترین پتانسیل را برای تجارت فراهم کنند. با انجام برخی تحقیقات به صورت آنلاین، می توانید آمار جمعیت، رقیبان بزرگ در منطقه خود و مکان های لباسشویی های تجاری و مواد شوینده را پیدا کنید.

2. با دیگر رقبای محلی رابطه برقرار کنید

برای موفقیت بیشتر، یک کارآفرین باید با سایر خشکشویی های صنعتی (حرفه ای) یک محله رابطه برقرار کند که ممکن است در صورت بروز میزان زیاد مشتری در یک پروژه خاص، تخفیف برای این تعداد سفارش ایجاد کند.

مذاکره یک پیشنهاد نرخ ثابتی را برای یک مقطع زمانی خاص (مثلا یک سال) بصورت مشخص نسبت به لباس های شسته شده (ورق، حوله، ملافه، پارچه های لباسی) همه و همه را مشخص نمایید.

3. برنامه خود را برنامه ریزی کنید

برنامه و در دسترس بودن خود را برنامه ریزی کنید ، به خصوص اگر این یک کار نیمه وقت باشد. قبل از شروع تبلیغات باید مسیرها و مناطق مختلف خود را ایجاد کنید.

4. تعیین هزینه های ثابت ماهانه خود

وقتی می خواهید هزینه های لباسشویی خود را بپردازید، باید از پیش برای هر کدام از آنها یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید. هزینه بنزین و مخارج دیگر که به صورت ثابت در سازمان کوچکتان باید بپردازید، همه و همه باید کاملا برای شما از پیش برنامه ریزی شده و مقرون به صرفه باشید.

نحوه شروع یک سرویس تحویل لباسشویی

نحوه شروع یک سرویس تحویل لباسشویی

شما می توانید با توجه به این هزینه ها یک سری مشتری ثابت داشته باشید و برای آنها کوپن استفاده از محصولات را (با تخفیف) تعیین کنید. این مشتریان در واقع کلوپ مشتریان ثابت شما هستند و بخشی از این هزین ها را با شارژ ثابت خود (که مسلما با تخفیفاتی که روی خدمات خود دریافت میکنند جبران می شود) پرداخت می کنند. اما دقت کنید که در عین حال، برای جذب و نگه داشتن مشتری باید یک قیمت منصفانه و رقابتی شارژ کنید.


اگر وسیله نقلیه شخصی دارید، هزینه های نقل و انتقال لباسها با آن را نیز برنامه ریزی کنید. با تعیین هزینه استفاده از وسیله نقلیه (انتقال لباس ها) در هر کیلومتر شروع کنید -بنزین، روغن، لاستیک، تعمیر و نگهداری روزمره و عامل هرگونه عوارض جاده یا هزینه پارکینگ) همه را ثبت کنید. شما هزینه های این وسیله نقلیه را باید به صورت دقیق محاسبه و در برنامه ریزی های خود لحاظ کنید.
اگر قصد دارید دیگران را برای کمک به خود استخدام کنید، احتمالاً انتظار دستمزد ساعتی رقابتی را دارند. پس از تمام هزینه های مورد بررسی، می توانید برای هر وانت هزینه و هزینه تحویل یا هزینه را به صورت کیلومتری از محل هر مشتری تعیین کنید.

ادامه این مقاله در آینده در بخش مقالات مینی واش سنتر ارائه خواهد شد.

نحوه شروع یک سرویس تحویل لباسشویی

بازدید : 4
شنبه 22 شهريور 1399 زمان : 22:54

کهنه شور بچه

کهنه شور بچه عنوان مقاله است. این مقاله به دنبال مینی واش، مینی واش 4 کیلویی، مینی واش 2 کیلویی و کهنه شور لباسشویی و کهنه شور سطلی ارائه می گردد.

علاقمندان به خرید این دستگاه می توانند از بخش فروشگاه ما جهت خرید این محصول استفاده نمایند.

نوشته شده توسط مری مارلو لورت (Mary Marlowe Leverette ) و ترجمه شده توسط تیم حرفه ای مینی واش سنتر

مقدمه

یکی از نگرانی ها و کارهای مادران در زمان ها ی قدیم شستن کهنه نوزادان بود. با گذشت زمان و کشف پوشاک و ساخت ماشین کهنه شور مشکل و نگرانی بسیاری از خانواده ها برطرف گردید.

در عصر حاضر به دلیل مشغله ی کاری مادران و اهمیتی که برای بهداشت و تمیزی فرزندان خود قائل هستیم، استفاده از کهنه شور بچه برای شستن لباس های فرزندانمان یک پیشنهاد عالی است.

اهمیت استفاده از مینی واش

  • لباس کودک زود به زود کثیف می شود و باید در حجم کم مورد شستشو قرار بگیرند.
  • تمیز نبودن لباس کودکان کار بسیار حساسی است، بهترین و مطمئن ترین روش انتخاب یک کهنه شور خوب است.
  • بعد از بزرگ شدن بچه ها، می توان از کهنه شور بچه برا ی شستن لباس های زیر و سفید استفاده کرد.

تمیز کردن لکه های رژ لب از پارچه های قابل شستشو

اگر کمی از رژ لب به سطح لباس مورد علاقه شما برخورد کرده است، سریعاً مالش ندهید. این کار لکه را به عمق بیشتری از الیاف پارچه وارد می کند و از بین بردن لکه سخت تر می شود. در صورت وجود مواد جامد، از لبه ی چاقو یا حتی کارت اعتباری برای جدا کردن مواد جامد استفاده کنید. از آنجا که تقریباً تمام رژ لب ها از روغن و موم تشکیل شده اند. اولین قدم برداشتن روغن و موم است.

 • مقدار کمی از مواد شوینده مایع سنگین را روی لکه بریزید (دارای آنزیم های کافی برای جدا کردن روغن رژ لب هستند). سپس به آرامی با انگشتان خود یا یک برس نرم روی لکه کار کنید.
 • اجازه دهید پاک کننده لکه حداقل پانزده دقیقه کار کند، سپس طبق دستورالعمل های موجود در برچسب مراقبت، لباس را در گرمترین آب مناسب پارچه بشویید.
 • برای از بین بردن هر عنصر رنگی که باقی مانده است، از محلول سفید کننده بر پایه اکسیژن استفاده کنید.
 • لباس رنگ گرفته را زیر آب محلول قرار دهید و بگذارید حداقل هشت ساعت خیس شود.
 • لباس ها را بررسی کنید و اگر لکه های رنگی از بین رفته است، طبق معمول بشویید. در صورت باقی ماندن، یک محلول تازه ای از سفید کننده اکسیژن تهیه کرده و اجازه دهید لباس هشت ساعت دیگر خیس شود.
 • از سفید کننده کلر روی پارچه های پنبه ای سفید استفاده می شود، اما سفید کننده اکسیژن برای استفاده در هر نوع پارچه سفید، رنگی یا چاپی بی خطر است.

کهنه شور بچه

کهنه شور بچه

تمیز کردن لکه های رژ لب از فرش

با استفاده از یک چاقوی آشپزخانه، هر قطعه جامد رژ لب را از الیاف فرش بلند کنید. مالش ندهید زیرا این کار فقط لکه را به عمق بیشتری از فرش وارد می کند و همچنین می تواند لکه را بزرگتر کند.

یک قاشق غذاخوری مواد شوینده ظرفشویی را در دو فنجان آب گرم مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری آمونیاک خانگی را اضافه کنید. لکه را با یک اسفنج یا برس نرم مایع آغشته به محلول تمیز کنید.

سپس با یک حوله کاغذی آغشته به آب ساده شستشو دهید تا هرگونه باقیمانده صابونی که در واقع می تواند خاک بیشتری را جذب کند، از بین ببرید. مراحل تمیز کردن را تکرار کنید تا دیگر لکه باقی نماند.

تمیز کردن لکه های رژ لب از اثاثه

از همین تکنیک ها می توان برای اثاثه یا لوازم داخلی استفاده کرد، اما مواظب باشید که پارچه ی کوسن و رختخواب را زیاد مرطوب نکنید .

کهنه شور بچه

بازدید : 86
شنبه 22 شهريور 1399 زمان : 22:53

مینی واش تک قلو

پس از مقاله هایی که در زمینه های تخصصی مرتبط با مینی واش – کهنه شور ارائه کردیم، زمان آن رسیده که در زمینه نحوه انتخاب برنامه صحیح کهنه شور و مینی واش برای لباس ها مقاله ای را به شما خوبان ارائه کنیم. از این که با ما همراهید خرسندیم.

در این مقاله در مورد اندازه بار لباس در هر بار شستشو، دمای آب و نیز انتخاب برنامه ی مناسب شستشو در ماشین های کهنه شور آموزش خواهید دید.

ماشینهای شستشوی با اولین کهنه شورهایی که لباس را به شدت چروک میکردند، متفاوت هستند. در حالی که ماشینهای امروزی کار را از نظر استفاده و بهره برداری آسانتر می کنند، انتخاب ها و برنامه های قابل تنظیمی که باید قبل از شروع شستشو انجام شود به طرز چشمگیری افزایش یافته است. انتخاب شما پاکیزگی و طول عمر لباس های شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

برای هر بار لباسشویی، سه انتخاب وجود دارد که باید قبل از شروع شستشو انجام شود:

 • اندازه بار و/یا میزان آب

 • دمای آب برای برنامه های شستشو و آبکشی

 • تنظیم برنامه (Cycle setting)

برنامه صحیح کهنه شور و مینی واش

برنامه صحیح کهنه شور و مینی واش

انتخاب درست برنامه شستشو

بارگیری لباس کوچک، متوسط، بزرگ یا فوق العاده.

منظور از این اصطلاحات چیست؟ قبل از اینکه حدس بزنید، کتابچه راهنمای کهنه شور خود را بخوانید. اطلاعاتی را برای کمک به شما در انتخاب در مورد اندازه بار پیدا خواهید کرد. دقیق ترین روش برای تعیین اندازه بارگیری کهنه شور، وزن ظرفیتی کهنه شور است. قوانین کلی وجود دارد که می تواند بر اساس سطح لباس در مخزن از تنظیمات استفاده کند.

 • بار کوچک: تقریباً یک چهارم پر است

 • بار متوسط: تقریباً نیم و نیم پر است

 • بار بزرگ: بیش از نیم و نیم پر است

 • بار فوق العاده بزرگ: با ظرفیت کامل

دمای آب

انتخاب دمای مناسب آب برای هر بار می تواند مانع از چروکیدگی، کشیدگی یا کوچک شدن (آب رفتن) لباس شود. در کنار تمام این تذکرات، شما یک راهنمای در مورد برچسب لباس و ملافه دارید! یکی از مهمترین ابزارهای موفقیت، مرتب کردن لباس های شسته شده و صحیح شستن پارچه های جنس مشابه در کنار هم است.

یک قانون قدیمی استفاده از آب گرم برای بهترین نتیجه وجود داشت که این دیگر صحیح نیست زیرا بسیاری از پارچه های امروزی در واقع می توانند توسط آب گرم آسیب ببینند.

این نکات را دنبال کنید:

آب سرد:

آب سرد برای رنگ های تیره و پارچه های ظریف بهترین انتخاب است. همچنین برای هر لباس ملایمی (ملایم مانند لباس اداری) یک انتخاب مناسب است. آب سرد به هیچ پارچه قابل شستشو آسیب نمی رساند و در هزینه های مصرفی نیز صرفه جویی می کند.

آب گرم:

بهترین انتخاب برای پارچه های نفتی و مصنوعی. آب گرم باید برای هر نوع پوشاک رنگی که به سختی با روغن یا لکه آغشته شده باشد، انتخاب شود.

آب داغ:

آب داغ برای پارچه های پنبه ای سفید مانند لباس زیر، جوراب و ملافه مناسب است. اگر لباس های شسته شده ای دارید که آلودگی بسیار سنگینی مانند شلوار کار، لباس مکانیکی، لباس بازی بچه ها دارند، تمیز بودن این لباس ها از محافظت آنها از رنگ رفتگی مهمتر است (زیرا این لباس ها مربوط به میهمانی و یا تشریفات نیستند که رنگ آنها بسیار مهم باشد ولی آلودگی آنها اهمیت دارند) ممکن است برای از بین بردن لکه ها به آب داغ نیاز باشد.

دمای آبِ برنامه آبکشی همیشه باید سرد باشد. این امر باعث صرفه جویی در هزینه های آب و برق می شود و برای برنامه های شستشو دما لازم نیست.

انتخاب برنامه

استفاده از برنامه صحیح برای شستشو و آب گیری به تمیز کردن لباس ها کمک کرده و به بهترین وجه آنها را نمایش می دهد.

ادامه این مقاله را در بخش مقالات تنظیف و نظافت وب سایت مینی واش سنتر مشاهده فرمایید.

نحوه انتخاب برنامه صحیح کهنه شور و مینی واش برای لباس (1)

بازدید : 48
شنبه 22 شهريور 1399 زمان : 22:52

نحوه انتخاب برنامه صحیح کهنه شور و مینی واش برای لباس ها (2) پس از مقاله هایی که در زمینه های تخصصی مرتبط با مینی واش – کهنه شور ارائه کردیم، بخش دوم مقاله قبلی را به شما خوبان ارائه کنیم. اگر بخش اول این مقاله را مطالعه نکرده اید از شما دعوت میکنیم که آن مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

از این که با ما همراهید خرسندیم.

ظریف، شستشوی دست یا پشم:

این تنظیمات بسیار مشابه و قابل تعویض است و باید برای موارد ظریف و شکننده مانند لباس زیر، توری و ابریشم استفاده شود. آنها در دور برنامه شستشو و همچنین چرخش سرعت کمتری سرعت کمتری از تحریک و لرزش دارند. برنامه سرعت کمتر و کوتاه تر شستشو به جلوگیری از کشش و پاره شدن پارچه کمک خواهد کرد.

Rapid Wash یا سرعت شستشو:

در یک شرایط ایده آل، شما هرگز از این برنامه استفاده نمی کنید زیرا لباسشویی به صورت کامل انجام می شود. با این حال، این دنیای واقعی است و اغلب اوقات نیاز به پیراهن مخصوص شما یا لباس مخصوص میهمانی در دقیقه آخر آن است که به تنهایی شسته شود. این تنظیم دارای برنامه شستشوی کوتاه و چرخش پر سرعت برای کوتاه کردن زمان خشک شدن است.

این نوع شستشو برای موارد به شدت خاک آلود یا موارد ظریف توصیه نمی شود.

کنترل چین و چروک (Permanent Press) ، لباس های خاص یا رنگ های تیره:

این برنامه ای است که می توانید برای بیشتر پارچه های مصنوعی (نفتی)، پارچه های چروکیده شده با لکه (مانند گل و لای)، لباس های پارچه فشرده (مانند برزنت) و هر پارچه رنگی استفاده کنید. چهار برنامه قابل تعویض است و از عمل شستشوی با سرعت متوسط (medium-speed wash action)، چرخش کم سرعت (a low-speed spin) و یک دوره سبک (cool-down) یا کاملاً ملایم (rest period) برای کاهش چین و چروک استفاده می شود.

عادی (Normal):

این برنامه برای پارچه های نخی یا مخلوط با خاک متوسط است. برنامه ترکیبی از عمل شستشوی پر سرعت و چرخش سرعت بالا است و باعث می شود لباس آن سخت تر شود.

فشرده سنگین (Heavy Duty):

این برنامه را برای پارچه های ضخیم مانند حوله و شلوار جین انتخاب کنید. همچنین برای موارد بسیار آلوده پارچه مناسب است. این یک برنامه شستشو طولانی تر با مخلوط سازی با سرعت بالا و چرخش سرعت بالا را فراهم می کند تا هر چه بیشتر رطوبت از بین برود.

حجیم (Bulky):

برخی کهنه شورها برنامه ای بزرگ را برای وسایلی نظیر پتو، روپوش، فرش و بالش دارند. برنامه با دوره خیساندن آغاز می شود تا آب و مواد شوینده به طور کامل در وسایل نفوذ کنند. یک عمل شستشوی متوسط و چرخش برای جلوگیری از عدم تعادل کهنه شور استفاده می شود .

پارچه های چند لایه (Sheets):

از پارچه های چند لایه (مانند دستگیره یا کت و یا پالتو) که روی کهنه شورها قرار می گیرند باید برای هر نوع پارچه یا پارچه بزرگ استفاده شود. عمل شستشو برای جلوگیری از در هم تنیدن پارچه های بزرگ (مانند پرده یا ملافه) در قرار گرفتن در مخزن شستشو تنظیم شده است.

مینی واش یک کیلویی

مینی واش یک کیلویی

سفیدها (Whites):

در اکثر کهنه شور ها، برنامه پارچه های سفید برای موارد تماماً سفید طراحی شده است. این برنامه باعث سفید شدن کامل پارچه ها تحت تاثیر کلر مایع در زمان مناسب در فرایند شستشو می شود.

بخار (Steam):

بسیاری از کهنه شورهای سطح بالا اکنون برنامه بخار شویی را ارائه می دهند. برنامه بخار باعث شستن لباس نمی شود. باید برای از بین بردن سریع چین و چروک و نرم کردن یک پوشاک استفاده شود.

شستشو و چرخش (Rinse and Spin):

در این برنامه از مواد شوینده استفاده نشده و یا تمیز کردن عمیقی صورت نمی گیرد. پارچه ها را به آرامی شستشو می دهد و سپس رطوبت پارچه ها را می گیرد.

سطح خاک (Soil Level):

برخی کهنه شورها دارای تنظیمات سطح خاک قابل تغییر هستند. اگر خاک کم را انتخاب کنید، با تغییر تنظیمات، زمان تحریک کوتاهتر خواهد بود.

سرعت چرخش (Spin Speed):

اگر کهنه شور شما تنظیماتی برای سرعت چرخش نهایی دارد که می تواند تغییر کند، سرعت چرخش کمتری را برای پارچه های ظریف انتخاب کنید تا چین و چروک، گرفتگی و آسیب دیدن پارچه کاهش یابد. سرعت چرخش نهایی بالاتر آب بیشتری را استخراج می کند، زمان خشک شدن را کاهش می دهد و به شما در انتخاب برنامه خشک کن سریعتر کمک می کند.

نحوه انتخاب برنامه صحیح کهنه شور و مینی واش برای لباس (2)

تعداد صفحات : 12

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 127
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 41
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 42
 • بازدید ماه : 43
 • بازدید سال : 50
 • بازدید کلی : 50
 • کدهای اختصاصی